Вчені визначили, що треба їсти жінкам, щоб жити довше, - дослідження 

Вчені визначили, що треба їсти жінкам, щоб жити довше, - дослідження 

Дотримання середземноморської дієти може подовжити життя жінок на чверть. Про це свідчать дані нового масштабного дослідження, пише CNN.

Нове дослідження, в якому взяли участь понад 25 000 жінок протягом 25 років, показало, що ті з них, які суворо дотримувалися середземноморської дієти, жили значно довше в порівнянні з тими, хто цього не робив.

За словами старшого автора дослідження, доктора Самії Мора, кардіолога з Жіночої лікарні Бріггама та професора медицини Гарвардської медичної школи в Бостоні, результати показують, що для жінок, зацікавлених у довголітті, слідування середземноморській дієті може знизити ризик смерті приблизно на чверть протягом більш ніж 25 років.

Дієта виявилася корисною для зниження смертності як від раку, так і від серцево-судинних захворювань, які є основними причинами смерті. 

Середземноморська дієта: простий раціон для здоров'я та довголіття

Середземноморська дієта базується на простій рослинній кухні, де основу кожного прийому їжі складають фрукти, овочі, цільнозернові продукти, бобові та насіння. Горіхи вживаються в помірних кількостях, а особливий акцент робиться на оливковій олії першого віджиму, яка є головним джерелом жирів у цій дієті.

Інші жири, такі як вершкове масло, використовуються рідко або взагалі виключаються з раціону. Також слід уникати цукру та рафінованих продуктів.

Червоне м'ясо вживається в обмежених кількостях, переважно для надання смаку стравам. Натомість заохочується споживання жирної риби, багатої на омега-3 жирні кислоти, яка вважається корисною для здоров'я.

Яйця, молочні продукти та птиця включаються в раціон у значно менших порціях порівняно з традиційною західною дієтою.

Як писав "Ми-Україна" раніше, майже 40% населення світу, а це близько 2,6 млрд людей, мають надміру вагу і ,за прогнозом Всесвітньої федерації ожиріння, їх частка надалі лише зростатиме. Однак, як виявилось, це пов’язано не з відсутністю сили волі, і навіть не з недостатньою активністю чи поглинанням нездорової їжі, а з еволюцією.

 

Головне