Як розслабити напружені м'язи після силових тренувань та підтримати гнучкість

Як розслабити напружені м'язи після силових тренувань та підтримати гнучкість

Напруження у м’язах особливо відчутне через фізичну активність, стрес чи неправильну поставу. Вони викликають дискомфорт і впливають на загальне самопочуття.

Які дієві способи є для розслаблення тіла після  силових тренувань читайте на "Ми-Україна"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеальний сніданок для схуднення: чому чоловіки та жінки мають снідати по-різному

 

Легка розтяжка


Розтяжка – ефективний спосіб покращити кровообіг і зняти м’язову напругу. Виконуйте повільні рухи, без різких ривків. Приділіть увагу конкретним ділянкам: шиї, плечам, спині чи ногам. Зробіть нахили голови до плеча чи обережні повороти тулуба, вони допоможуть зняти напругу в шийному відділі. Виконуйте розтяжку не лише після тренувань, а також й після напруженого робочого дня. Поступово розімніть ноги. Зробіть легкі нахили до п'ят. Ляжте на килимок чи на підлогу та підтягніть коліно до грудей. Голова має бути притиснута до підлоги. Затримайтесь у такій позиції на 30 секунд і повторіть те саме з іншою ногою. 

Також виконайте вправу, яка допоможе розслабити напруження з хребта та сідниць:

  • Сядьте на підлогу, витягнувши ноги вперед.
  • Зігніть праву ногу в коліні, притягнувши п’ятку ближче до лівого стегна.
  • Рукою обхопіть праве коліно і притисніть його до грудей, зберігаючи спину прямою.
  • Праву руку покладіть за спину долонею на підлогу, а ліву – на праве коліно. Надавіть на коліно, відводячи його в сторону, поки не відчуєте
  • розтягнення у м’язах стегон і сідниць.
  • Повторіть вправу на інший бік.

 

Зробіть масаж або запишіться до спеціаліста

 

 

Масаж – це перевірений спосіб зняти напругу та поліпшити мікроциркуляцію. Ви можете використовувати спеціальні масажери, валик чи навіть власні руки. Для глибокого розслаблення застосуйте теплу олію або гель із заспокійливим ефектом. Якщо м’язи надто "забиті", зверніться до професійного масажиста.

Використовуйте тепло та холод

Тепло допомагає розслабити напружені м’язи, покращує кровообіг. Використовуйте для цього грілки, теплі компреси. А от холод зменшує запалення та біль після інтенсивних фізичних навантажень. 

 

Заняття йогою чи пілатесом допоможуть зняти напругу з м'язів

 

Ці види активності об’єднують розтяжку, дихальні вправи та концентрацію. Йога допоможе зняти стрес і покращити еластичність м’язів, а пілатес зміцнить м’язовий корсет, усуваючи напруження.

 

Регулярні перерви під час роботи

 

З початком повномасштабного вторгнення чимала кількість українців працює у віддаленому форматі. Пам'ятайте, що тривале сидіння за комп’ютером сприяє напрузі м’язів спини, шиї та плечей. Обов'язково робіть перерву кожні 30-60 хвилин. Зробіть легку розтяжку, пройдіться по кімнаті. Щоб розігнати кров по тілу, зробіть легкі стрибки, помахайте руками та ногами, розімніться - достатньо зробити без різких рухів потягування чи нахили.

 

Дихальні практики


Правильне дихання сприяє релаксації м’язів та зменшенню стресу. Спробуйте техніку глибокого діафрагмального дихання. Дихайте повільно через ніс, а видихайте через рот, рахуючи до чотирьох.

Дотримуйтеся чіткого графіка сну та висипайтеся

 

Як розслабити м'язи після тренування


Під час сну м’язи відновлюються. Недосипання може погіршити їх стан. Лягайте спати в один і той самий час. Використовуйте зручний матрац та подушку, щоб підтримувати природне положення хребта.

 

Коли потрібна допомога фахівця


Якщо біль у м’язах не зникає або супроводжується іншими симптомами, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою серйозних проблем, які потребують професійного втручання. 

Раніше "Ми-Україна" писав про дослідження вчених, які виявили ген для схуднення

Головне

У неформальній атмосфері глава держави привітав молодь зі святом, поділився спогадами про студентські роки та розповів про один із найбільш запам’ятованих випадків.