Всі українці зараз переплачуть на 6-8 грн на літрі бензину через війну, - Куюн

Всі українці зараз переплачуть на 6-8 грн на літрі бензину через війну, - Куюн

Широкомасштабне вторгнення рф в Україну вплинуло на логістику та призвело до збільшення ціни на паливо для українців. В середньому кожен громадянин нині переплачує до 8 грн на літрі бензину, розповів директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

"Сьогодні ми просто десь у кожному літрі 6-8 гривень переплачуємо за рахунок військової довгої логістики. Раніше ми отримували пальне морем і без посередників його купували, так отримуватимемо його і після перемоги. А зараз ми його веземо тисячі кілометрів бензовозами, залізничними вагонами, перевалюємо це все на кордоні - це гроші. Крім того, ми створюємо попит, оскільки залежні. Відповідно, європейські трейдери теж на нас заробляють, тому як тільки закінчиться війна ми одразу відчуємо це на цінах на пальне, вони дуже різко зменшаться", - пояснив експерт паливного ринку. 

Він розповів, що нині Україна отримує паливо двома ключовими напрямками.  

"Перший напрямок - польський. Йдеться не про польські нафтопродукти, а про всі, що заходять через кордон Польщі. Звідти ми отримуємо пальне з усього світу. Минулого року ми бачили тут такі екзотичні зразки, як наприклад пальне зі США або Кувейту, чого не було взагалі ніколи. Другий напрямок - південний, це Румунія. Це також не, що йдеться про румунське пальне, натомість це все пальне, яке йде через кордон з Румунією. Головним чином це порт Констанца, куди теж приїздить пальне буквально зі всього світу", - розповів Куюн.

Нагадаємо, у найближчі два-три тижні ціни на паливо в Україні можуть піднятися. Зростання варто очікувати якщо ситуація на Близькому Сході, у Червоному морі зокрема, не зміниться.

Як писав "Ми-Україна" раніше, силами протиповітряної оборони було знищено 13 із 26 ракет, які були випущені російськими військами вранці, 15 лютого.

Головне