Відключення світла в Україні: у МОЗ відповіли, чи переноситимуть планові операції

Відключення світла в Україні: у МОЗ відповіли, чи переноситимуть планові операції

Планові оперативні втручання у зв'язку із запровадження погодинних або екстрених відключень електроенергії, не переноситимуть, як це було раніше. На цьому наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

"Перш за все, лікарні зі стаціонарами є об'єктами критичної інфраструктури, тому аварійні і планові відключення електроенергії саме цих закладів застосовується у найостаннішу чергу. Водночас, коли ми говоримо про аварійні відключення, то кожен такий медзаклад укомплектований на сьогодні альтернативними джерелами електропостачання, які вмикаються автоматично", - пояснив він.

Ляшко додав, що на сьогодні МОЗ працює над забезпеченням пального в наявності у лікарнях, мінімальний показник - це запас на 5 днів. Міністр зауважив, щоб зважаючи на масштаби руйнувань цієї весни, цей обсяг буде збільшений. 

"Сьогодні про відкладання планових операцій не йдеться. Наразі кількість генераторі дозволяє нам забезпечити повноцінне функціонування закладів, а не так як це було на початку повномасштабного вторгнення. Сьогодні лікарні можуть працювати повноцінно і проводити як ургентні, так і планові оперативні втручання",- розповів очільник відомства. 

Ляшко наголосив, що у МОЗ "завжди є резервні варіанти". За його словами, у разі, якщо вимкнеться все - вода, світло тепло - визначена мережа закладів охорони здоров'я працюватиме в автономному режимі і не залежатиме від зовнішніх факторів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Україні останніми днями фіксується зростання дефіциту потужності в енергетичній системі на тлі збільшення споживання, викликаного зниженням температури повітря на тлі наслідків масованих ворожих ударів по енергооб'єктах. "Укренерго" вдається до запровадження обмежень як для промисловості, так і для побутових споживачів.

Головне