Україна може відкрити новий табір для полонених росіян: Малюська пояснив, хто за це заплатить

Україна може відкрити новий табір для полонених росіян: Малюська пояснив, хто за це заплатить

Україна найближчим часом може відкрити новий табір для військовополонених. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

Він наголосив - нині в Україні функціонує три табори для військовополонених. Однак розглядається доцільність відкриття четвертого.

"Ми, безумовно, чекаємо на обміни. Це для нас не тільки гарна новина з точки зору повернення наших військовослужбовців з полону, а і звільнення місць. Тому що, дійсно, в нас зараз функціонує три табори для військовополонених, ми роздумуємо над відкриттям четвертого. А якщо обміни не активізуються істотно, я думаю, що протягом кількох наступних місяців, ми почнемо вживати заходів щодо організації четвертого табору для військовополонених росіян. 

Це відволікання ресурсів… Нам допомагають міжнародні організації, зокрема Червоний Хрест для закупівлі обладнання, облаштування території. Це не є тягар для платників податків (в Україні, - ред.). Ми намагаємося спомпенсувати будь-які витрати на військовополонених. Але так, це, безумовно, певна витрата наших ресурсів, але вона того вартує", - заявив міністр юстиції.

Водночас Малюська додав, що Україна не може ставитися до полонених так, як це робить росія, оскільки ми є частиною цивілізованого світу.

"Вони (партнери України, - ред.) нас поважають, допомагають, тому що ми інші (не такі, як росіяни, - ред.). Ми є частиною Європи", - наголосив очільник Мін’юсту.

Як повідомляли "Ми-Україна", 31 травня Україна звільнила з полону ще 75 наших громадян. Це 52-ий обмін полоненими з початку повномасштабної війни з росією.

Головне