Судді МКС видали ордери на арешт двох російських командувачів: чому це важливо

Судді МКС видали ордери на арешт двох російських командувачів: чому це важливо

Судді Міжнародного кримінального суду видали ордери на арешт командувачів дальньої авіації рф та російського Чорноморського флоту - Сергія Кобилаша та Віктора Соколова відповідно. Чому ці ордери є важливими в ефірі "Ми-Україна" пояснив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

МКС вважає, "що є достатні підстави вважати, що обидва підозрюваних несуть відповідальність зокрема за ракетні удари по об'єктах енергосистеми України" у період з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

"Маємо два нові ордери на арешт для двох військових командувачів і це дуже важлива новина. Вона показує, що судді і прокурори, які здійснювали розслідування цього конкретного випадку визначили порушення 7-ї статті Римського статуту - це злочин проти людяності. Це фактично руйнування цивільної інфраструктури, яка не є військовим об'єктом і весь ланцюжок командної відповідальності був встановлений саме до цих осіб, які були визначені", - зазначив він. 

Павліченко нагадав, що торік у березні МКС видав перші ордери на арешт президента рф Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в рф Марії Львової-Бєлової. Їхній кейс стосувався депортації дітей, тобто кваліфікується як воєнний злочин. 

"Це важливий меседж світу про те, що відбувається постійний збір даних про вчинення рф злочинів у ході цієї війни. По-друге, МКС не розраховує, що завтра або з 1 квітня ці особи з'являться на лаві підсудних. Але збільшення кількості ордерів на арешт буде свідчити про те, що буде продовжуватись розслідування саме такої категорії справі. Як було заявлено прокурором МКС Карімом Ханом, таких справ може бути щодо України до шести", – зазначив він. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов пояснив, що Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії рф проти України потрібен для заповнення прогалини у підзвітності, яка нині є у світових правових механізмах. Він зазначив, що МКС має змогу судити за воєнні злочини, які були вчинені на території України, однак юрисдикція суду обмежується лише державами-підписантами Римського статуту. А відтак, оскільки рф не є її його учасником, МКС не може притягнути до відповідальності за злочин агресії громадян рф.

Головне