Росіяни знайшли відповідь "Байрактарам" у вигляді РЕБ, - Грабський

Росіяни знайшли відповідь

На виклик Сил оборони України у вигляді застосування ударних дронів "Байрактар" ворог за понад півтора року війни знайшов відповідь. Як розповів в ефірі "Ми-Україна" військовий експерт Сергій Грабський, йдеться про суттєве посилення противником своєї системи радіоелектронної боротьби.

"Ворог значно посилив систему РЕБ, чим значно зменшив ефективність використання "Байрактарів". Тому саме тому недоцільно їх використовувати, розуміючи, що їх ефективність є невеликою. Внаслідок посилення РЕБ в середньому по деяких напрямках і по деяких літальних апаратах їх ефективність зменшилася до 10%. Тобто з 10 безпілотників тільки один може вразити ціль", - пояснив він.

За його словами, цей факт говорить про зміну суті війни і її радіоелектронної складової.

"Що стосується того, що ми можемо застосувати - це маломірні цілі, які важко "засікти" РЕБ, більш висотні засоби, далекобійні ракети, балістика і так далі. Тобто швидші і менш помітні засоби", - додав Грабський.

Нагадаємо, напередодні в ГУР МО розповіли, що українські Сили оборони практично повність припинили застосовувати на полі бою "Байрактари". У відомстві зазначили, що це обумовлено вдосконаленням російських систем ППО та РЕБ. А відтак нині наближатися цим дроном до ворожих позицій небезпечно.

Нагадаємо, днями гендиректор Baykar Makina Халюк Байрактар повідомив, що українські військові можуть отримати оновлені БпЛА Bayraktar.

 Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, авіабудівельна компанія Baykar, відома виробництвом БпЛА Bayraktar та Kızılelma, анонсувала інвестування в Україну 100 млн доларів.

Головне