Наймасованіша комбінована атака на Україну у світі: як ЗСУ її відбили

Наймасованіша комбінована атака на Україну у світі: як ЗСУ її відбили

Наймасованіша атака гіперзвуковими ракетами в історії світу. Росіяни випустили 10 аеробалістичних ракет типу "Кинджал" в комбінації з іншими ракетами і наші Повітряні сили відбили цю атаку. ППО збило 10 з 10 гіперзвукових ракет.

Наш Владислав Паливода аналізував, як це вдалося нашим Збройним силам.

Київ, Харків – у диму та вогні. Нова тактика комбінованих ударів росіян – бити крилатими ракетами Х-101, калібрами балістичними і гіперзвуковими. А до початку ракетної атаки закидують "Шахедами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна з рф – це насамперед екзистенційна боротьба за виживання

"Під час змішаних атак і використовуються складні траєкторії руху ракет, різні напрямки за якими ракети заходять на удар, передбачувано, що може бути зосереджено зусилля ворога на тому, щоб максимально перенавантажити систему ППО", - розповіла очільниця пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

Це вперше в історії світу, коли одночасно випустили таку кількість аеробалістичних ракет типу "Кинджал" з літаків Міг-31. На ранок 2 січня аж 10. Росіяни вважають її однією з найкращих видів своїх ракет і збити її надважко.

"Вона довжиною близько семи метрів, діаметр десь 60 см, вага – понад чотири тонни і несе у собі 500 кг вибухівки. Уявляєте собі, що таке вибухівка 500 кг? Це більше ніж у бомби ФАБ-500, бо там ще є корпус", - сказав авіаційний експерт Валерій Романенко.

Одна з головних її переваг – надзвукова швидкість. "Кинджал" - найдорожча російська ракета. Форбс її оцінює у 15 млн дол, тобто лише на одну атаку 2 січня росіяни витратили десь 150 млн дол. Для порівняння – це четверта частина річного бюджету російського Єкатеринбурга або Краснодара.

Наші Сили протиповітряної оборони всі 10 "Кинджалів" збили. Це фактично світовий рекорд, бо зробити це дуже важко через надвисоку швидкість ракети. Допомогли Західні системи повітряного захисту.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в ніч на 4 січня Сили ППО збили два російські безпілотники.

Головне