Ляшко розповів, чи готові українські лікарні до роботи під час блекаутів взимку

Ляшко розповів, чи готові українські лікарні до роботи під час блекаутів взимку

Українські лікарні повністю готові до роботи під час блекаутів взимку, якщо такі будуть. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Ми-Україна".

"Я б не хотів би казати, що медична система може і буде ідеально працювати під час відключення світла. Але та готовність, яка у нас сьогодні є, забезпечить функціонування безперебійне системи охорони здоров'я. Не так, як це відбувається, коли повністю система забезпечується електропостачанням від централізованих мереж", - зазначив Ляшко.

При цьому він наголосив, що в Україні під час блекаутів не було жодного летального випадку через відключення апаратів, які забезпечують життєдіяльність хворих.

"Ще минулий сезон, який був складний, наша система пройшла без жодного летального випадку відключенням від апаратів, які підлючені до електроживлення і забезпечують підтримку життєдіяльності організму людини. Жодного летального випадку, пов'язаного саме з тим, що відключилося світло в електромережі і це в в лікарні призвело до летального випадку, зафіксовано не було", - наголосив очільник МОЗ.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров запевнив, що в Україні усі заклади охорони здоров'я забезпечені генераторами, а подекуди навіть сонячними панелями.

Головне