Тенденція негативного природного приросту населення в Україні, яка існувала ще до початку повномасштабного вторгнення, з війною посилилась. На сьогодні демографічна ситуація в України кризова, проте критичного рівня ще не досягла, розповів в ефірі "Ми-Україна" заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Олександр Гладун.
"Ми має підвищення смертності, стрімке скорочення народжуваності, але найбільші зараз втрати щодо чисельності населення - е міграційний відплив. У нас сьогодні за кордоном у зв'язку з війною перебуває приблизно 6,3 млн наших громадян. Це дуже велике число і ми не знаємо, скільки з них повернеться, тому прогнозувати дуже точно демографічну ситуацію і її розвиток подальший нині дуже важко", - сказав він.
За прогнозами фахівців Інституту демографії, за наступні 15 років населення нашої держави скоротиться на близько 10-12 млн людей. На сьогодні, за даними установи, населення України складає близько 37 млн осіб у кордонах 1991 року. Якщо відкинути з цієї цифри тимчасово окуповані території вийде десь 31,5 млн.
Раніше Гладун розповідав, що ситуація з народжуваністю в Україні стала погіршуватися ще за часів СРСР. Він зауважив, що наша країни вже перейшла на однодітні родини: "до вторгнення практично 75% сімей, в яких були діти до 18 років, - це однодітні сім'ї".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демографічна криза: чому песимістична оцінка може виявитися навіть оптимістичною
Як писав "Ми-Україна" раніше, психологиня Віра Романова розповіла, як фактор війни впливає на фертильність жінок.