Ердоган: Зернову угоду продовжили ще на два місяці

“Зернова угода” буде продовжена. Про це разом домовилися Україна, Туреччина, ООН та росія. Експорт українського зерна Чорним морем відбуватиметься ще як мінімум два місяці.

Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у своєму Telegram-каналі.

“Завдяки зусиллям нашої країни, підтримці наших російських друзів та внеску наших українських друзів, було ухвалено рішення про продовження угоди про Чорноморський зерновий коридор ще на два місяці”, – зазначив турецький лідер.

Ердоган також додав, що його країна продовжить зусилля щодо виконання всіх положень “зернової угоди”. Вона виконувати всі її умови.

Крім того, турецькі судна у рамках експортної “зернової угоди” тепер зможуть заходити у порти Миколаїв та Ольвія в Миколаївській області.

“Наші російські друзі заявили, що не перешкоджатимуть виходу турецьких кораблів у порти Миколаїв та Ольвія. Ми вдячні їм за це”, – написав президент Туреччини.

Востаннє “зернову угоду” продовжували до 18 травня. Однак росія вже на початку місяця почала блокувати вивіз зерна з України морем. Країна-агресорка відмовлялася проводити інспекції суден.

При цьому Україна у рамках “зернової угоди” не веде прямих переговорів з росією. Існує дві дзеркальні угоди, одну з яких між собою погоджують Україна, ООН та Туреччина, а другу – росія, ООН та Туреччина.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у тимчасово окупованому Криму загарбники намагаються вивезти викрадене зерно до своїх портів. Відомо, що російські окупанти завантажують зерно на підсанкційне сирійське судно “Souria”

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…