Експерт: Скасування візиту Блінкена до Китаю - поганий сигнал, адже сторони мали обговорити Україну

Експерт: Скасування візиту Блінкена до Китаю - поганий сигнал, адже сторони мали обговорити Україну

Скасування візиту Ентоні Блінкена, державного секретаря США, до Китаю - це поганий сигнал, адже сторони мали обговорити Україну. Таку думку в ефірі телеканалу "Ми-Україна" висловив експерт-міжнародник Олексій Коваль.

За його словами, у Китаї Блінкен повинен був зустрітися з Сі Цзіньпіном та обговорити питання України.

"Блінкен збирався обговорити Україну з лідером КНР Сі Цзіньпіном, не тільки з дипломатами. І ми би щось почули. А так зникла можливість, щоб у черговий раз США і Китай обговорили ту тематику, яка нас цікавить. Це по-перше. А по-друге, візит Блінкена мав відбутися після зустрічі Сі Цзіньпіна і Байдена на саміті G20. Це була перша зустріч лідерів Китаю і США. І саме там вони домовились відновити "добрі стосунки". І от якраз першим таким заходом відновлення цих стосунків мав би стати візит Блінкена", - зазначив Коваль.

Скасування візиту Ентоні Блінкена в Китай, про який домовилися Байден та Сі Цзіньпін
Зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна на полях G20

При цьому він нагадав, що скасування візиту Ентоні Блінкена відбулося через запуск Китаєм повітряної кулі спостереження.

Коваль також наголосив, що скасування візиту Блінкена до Китаю свідчить про те, що Вашингтон та Пекін поки не готові до якихось розмов.

"Це такий великий крок назад від домовленості лідерів", - заявив експерт.

Нагадаємо, минулого тижня Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відкласти поїздку держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. Це сталося після того, як у авіапросторі США виявили китайську повітряну кулю спостереження. Вона зависла на великій висоті над ядерними об’єктами у штаті Монтана. В Китаї Блінкен мав намір провести ряд зустрічей. Це був би перший такий візит високопоставленого дипломата США за п’ять років.

Як повідомляли "Ми-Україна", експерт-міжнародник Євген Добряк вважає, що Китай не намагатиметься витягувати російську федерацію за собою. На його думку, Пекін поступово поглинатиме території росії, які вважає своїми.

Головне

Інавгурація російського диктатора Володимира Путіна, яка має відбутися 7 травня, є спробою створити ілюзію законності майже довічного перебування при владі цієї людини, заявили в МЗС.