Євросоюз продовжив безмитну торгівлю з Україною ще на рік

Євросоюз продовжив безмитну торгівлю з Україною ще на рік

Рада Європейського Союзу ухвалила постанову, яка продовжує призупинення дії всіх митних зборів, квот та заходів торговельного захисту на експорт з України до ЄС ще на один рік. Таким чином це триватиме до червня 2024 року.

Про це повідомила прес-служба Ради ЄС. Як зазначається, постанова стосується експорту фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін. Також вона стосується сільськогосподарської продукції та перероблених сільськогосподарських продуктів, на які поширюються тарифні квоти.

"Поновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку росії" – йдеться в повідомленні.

Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС. Водночас це підтримає економіку в дуже складних умовах. У поєднанні з широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це рішення має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

"Неспровокована і невиправдана агресивна війна росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас надають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів", - заявив Йохан Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва і зовнішньої торгівлі Швеції, яка в травні головує в Раді ЄС.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, відновлення України потребуватиме величезних ресурсів. Міжнародна спільнота готова розділити частину тягаря, але Україна повинна виконувати свою частину, сказав постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян.

Кабінет Міністрів відкрив для Міністерства економіки рахунок для збору коштів на гуманітарне розмінування.

Головне