Україні для відновлення може знадобитись $250 млрд, - ЄБРР

Україні для відновлення може знадобитись $250 млрд, - ЄБРР

Україні для п’ятирічного відновлення потрібно близько 50 мільярдів доларів інвестицій на рік.

Про це повідомляє ЄБРР.

"У цьому сценарії різницю між необхідним рівнем інвестицій і наявними внутрішніми заощадженнями, ймовірно, потрібно буде покрити за рахунок зовнішнього фінансування у розмірі 20 відсотків ВВП або 50 млрд доларів США на рік", – йдеться у повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку.
 
Щоб Україна відновилася протягом п’яти років, її економіка мала б зростати на 14 % на рік протягом усього періоду. Це підвищить середній ВВП до 225 млрд доларів.

Поки що банк зберіг прогноз зростання ВВП України на 2023-й і 2024 роки відповідно на рівні 1% і 3%.

Банк додав, що основна спільна риса періодів стійкого надзвичайно високого економічного зростання - високе співвідношення інвестицій до ВВП. Він нагадав, що до війни помірні обсяги інвестицій в Україні здебільшого фінансували коштом внутрішніх заощаджень: приплив капіталу становив лише 3% ВВП за рік у 2010-21 рр., а прямі іноземні інвестиції зазвичай суттєво падають після війни і потребують багато часу, щоб відновитися.

Також ЄБРР звертає увагу на важливість приватних інвестицій, оскільки приватний сектор надає вкрай необхідний технологічний досвід, ноу-хау в управлінні та сфокусованість на економічній ефективності.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчителям з Харківщини та Херсонщини виплатять заборговану з 2022 року зарплату.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.