У США до кінця року може виникнути загроза ще одного "шатдауну", - експерт

У США до кінця року може виникнути загроза ще одного

У Сполучених Штатах до кінця року може виникнути загроза ще одного "шатдауну". Таку думку висловив політичний аналітик Андрій Вігірінський в ефірі ток-шоу "На часі" на YouTube-каналі "Ми-Україна".

"Вони на ще один "шатдаун" зайдуть. Це ж тільки на 45 днів тимчасовий бюджет. Я читаю фінансову аналітику по ринку Сполучених Штатів і вони пишуть, що поки що це рішення на 45 днів. І абсолютно не факт, що за цей час буде прийнято рішення про прийняття бюджету на наступний фінансовий рік", - зазначив Вігірінський. 

При цьому він додав, що попри початок нового фінансового року у США досі затверджують видатки бюджету минулого року.

"Вони в межах видатків бюджету минулого року затверджують видатки для тимчасового фінансування і здійснюють управління країною. А далі виникне ціла сукупність інших обставин… Чого Сполучені Штати позичають завжди більше? Бо коли в тебе резервна валюта і основна валюта торговельних операцій світових, в тебе не може бути рівний платіжний баланс. Ти завжди позичаєш більше. До того часу, поки ми всі щось зберігаємо в доларах, Штати завжди будуть збільшувати стелю держборгу", - пояснив експерт.

Нагадаємо, уряд США зміг уникнути так званого “шатдауну” після згоди обох палат Конгресу США – Сенату та Палати представників – ухвалити угоду про короткострокове фінансування. Проєкт закону, яким передбачено фінансування федеральних орагнів влади до 17 листопада, отримав переважну підтримку і був підписаний Джо Байденом за кілька хвилин до дедлайну. З документу виключили пакет військової допомоги Україні, на якому наполягав Білий дім та представники Деморатичної партії.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступник українського міністра закордонних справ Микола Точицький не вважає трагедією затверджений США тимчасовий бюджет.

Головне