Польща готується продовжити заборону на імпорт українського зерна

Польща готується продовжити заборону на імпорт українського зерна

Варшава готує проект рішення про продовження заборони на ввезення української сільгосппродукції після 15 вересня.

Про це заявив міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда в інтерв’ю "Польському радіо".

За його словами, Єврокомісія рухається до рішення про скасування експортних обмежень. Йдеться про експорт українського продовольства у п'ять країн, а не про транзит.

"Ми будемо домовлятися з Єврокомісією до самого кінця. Але ми не можемо дозволити, щоб українське зерно потрапляло до Польщі відразу після жнив. У пріоритеті польські фермери. Саме вони мають продавати польське зерно і отримувати за нього прийнятну ціну", - сказав міністр.

Він зауважив, що якщо не буде рішення з боку Єврокомісії щодо продовження експортного ембарго, то польська сторона ухвалить окреме рішення.

"До моїх повноважень входить видати відповідну постанову і я буду блокувати імпорт до Польщі. Я без вагань використаю цей інструмент цього тижня, у п’ятницю чи суботу. Вже готується проєкт постанови. Ми будемо керуватися принципом продовольчої безпеки", - сказав міністр.

Нагадаємо, 9 вересня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав G20 виконати деякі вимоги рф для відновлення “зернової угоди”.

Раніше Ердогану не вдалось переконати російського президента Володимира Путіна відновити “зернову угоду”.

“Хоча зусилля Туреччини навряд чи вплинуть на союзників України в США та Європі, прийняття Ердоганом вимог росії підкреслює виклики, з якими він стикається під час свого балансування після вторгнення Москви до України”, – пишуть журналісти.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Мінфіні назвали суму фіндопомоги, на яку розраховує Україна від США у 2024 році.

Головне