Число загиблих від циклону “Фредді” в Малаві, Мозамбіку та Мадагаскарі перевищило 400 осіб

Тропічний циклон “Фредді” забрав життя понад 400 людей у Малаві, Мозамбіку та Мадагаскарі з того моменту, як він вперше обрушився на Африку наприкінці лютого, а потім повернувся туди ж минулими вихідними.

Як пише Reuters, наразі ситуація зі зливами в регіоні стабілізувалась. Проте в Мінприроди Малаві очікують, що в певних частинах країни знову дощитиме, що призведе до повторних повеней.

Офіційні дані свідчать, що минулими вихідними внаслідок стихії загинуло 326 людей у Малаві та 53 – у Мозамбіку. У лютому, коли циклон “Фредді” вперше пройшовся про регіону, загинуло 27 людей на Мадагаскарі та Мозамбіку.

В багатьох містах, які постралали від урагану, досі немає світла та водопостачання. Потоки води в деяких частинах Малаві навіть не дають змоги провести поховання загиблих.

Нагадаємо, циклону “Фредді” вдалося перевершити рекорд свого “попередника” – урагану “Джо” – тривалістю 31 день. Метеорологи кажуть, що циклони, які проходять через весь Індійський океан є дуже рідкісними — останній такий стався 2000 року.

“Фредді” додав лиха Малаві, яка й без того страждає від найбільш смертоносного спалаху холери у своїй історії. Лише за минулий рік в країні від цієї хвороби загинуло понад 1,6 тис. людей. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, інфляція в Аргентині у лютому 2023 року перевищила показник у 102,5%. Інфляційний процес з такими темпами не спостерігався в країні понад 30 років.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…