Місцеві ледве зводять кінці з кінцями: інфляція в Аргентині перевищила 100%

Інфляція в Аргентині у лютому 2023 року перевищила показник у 102,5%. Інфляційний процес з такими темпами не спостерігався в країні понад 30 років, пише AP.

Суттєво здорожчало продовольство. Ціни на харчі лише за місяць стрибнули на 9,8%. Частково в цьому винна засуха в країні. 

“Ми не вечеряємо. Ми, дорослі, випиваємо за вечерею лише чашку чаю. Наступного дня ми пропустимо сніданок і пообідаємо Зараз доводиться багатьом жертвувати, тому що грошей, які ви заробляєте недостатньо, вам потрібно працювати набагато більше, ми повинні ходити в безплатні їдальні”, – розповіла Янет Назаріо, яка живе з трьома дітьми та сімома онуками у бідному районі Буенос-Айреса. 

Аргентинці вже давно страждають від різких стрибків зростання цін через схильність уряду друкувати гроші для фінансування витрат. Ця тенденція прискорилася під час пандемії COVID-19, тоді як різке знецінення місцевої валюти також призвело до зростання цін.

Інфляція в Аргентині змушує президент країни Альберто Фернандеса докладати неабияких зусиль для її стримання. Це питання неодмінно стане ключовим перед виборами в Аргентині у жовтні.

Нагадаємо, в лютому у відповідь на стрімку інфляцію аргентинський Центробанк анонсував запровадження нової банкноти номіналом у 2000 песо. На сьогодні це близько 9,9 долара. Наразі найбільша купюра в країні має номінал у 1000 песо.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Бельгія найближчим часом передасть Україні 240 військових вантажівок.

Головне