Злочин відчаю: підрив Каховської ГЕС, як відгук на передчуття українського контрнаступу

Злочин відчаю: підрив Каховської ГЕС, як відгук на передчуття українського контрнаступу

Підрив Каховської ГЕС - черговий воєнний злочин російських окупантів.

Такі дії ворога варто сприймати не інакше, як акт відчаю, в передчутті українського контрнаступу.

Одразу можна зазначити, що пошкодження дамби матиме важкі наслідки для місцевих жителів, завдасть втрату та пошкодження майна та погіршення екологічної ситуації. Однак, на військову обстановку це вплине мінімально.

Адже вкрай важко уявити, що переправа через річку Дніпро з правого берега на лівий, могла б розглядатись основним напрямком удару українських військ при проведенні контрнаступу.

До речі, можливість підриву ГЕС, ворог розглядав ще минулого року, коли українські війська проводили операцію по звільненню правобережжя Херсонщини. Не виключено, що ГЕС була постійно замінована ще з осені 2022 року.

Злочин відчаю

Українські війська, час від часу проводили успішні рейди на Лівобережжя Херсонщини, знищуючи військову техніку ворога та виконуючи інші секретні завдання. Проте, в ході масштабного контрнаступу, це могло носити більше відволікаючий характер та бути одним із додаткових напрямків удару, але точно не основним. Адже ворог, організував лінію оборони та розмістив артилерію, а перекидання важкої техніки було б вкрай ускладненим та ризикованим за таких умов.

Крім того, течія та рівень води, не завжди будуть на такому ж рівні, тому на майбутнє, можливість проведення таких рейдів Українськими оборонцями зберігатиметься.

Але, помітно, що ворог настільки остерігається українського контрнаступу, що намагається гарячково перекривати навіть зовсім другорядні шляхи можливих наступальних дій, навіть ціною створення проблем для водопостачання до окупованого Криму. Без сумніву, інакше як актом відчаю це не назвеш.

Останнім часом помітно, як російські окупанти нервово реагують. То здіймають ґвалт про український контрнаступ, одразу ж наголошуючи про його безуспішність. Все тому, що Українськи Сили проводять розвідку боєм одночасно на кількох напрямах, намагаючись визначити найпроблемніші ділянки в обороні ворога. Маневрування та швидке пересування українських військ, болючі удари час від часу, одразу на кількох напрямках. Це нервує окупантів.

Крім того, триває просування наших сил на флангах довкола Бахмуту, бої на Сватівському напрямку. Також, прогресує другий фронт в росії, який уособлюють повстанці "РДК" та "Легіону Свободу Росії".

Отже, Україна вже на важливій підготовчій стадії контрнаступу. І черговий воєнний злочин росії не зупинять наступні етапи військових планів, а скоріше за все, навіть пришвидшать.

Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень

Головне