Які висновки з путінського виступу на параді

Які висновки з путінського виступу на параді

Якщо коротко про виступ путіна на параді, то маємо набір пафосних слів ні про що. По суті сказати справді нічого. Але є кілька аспектів, які укладаються в канву розвороту російської пропаганди.
Тема України є ключовою. Навіть у трансляції "на площі ветерани, які звільняли Україну…" Наче Москва вже стала рядовим українським обласним центром..


Але є явні паралелі між "великою вітчизняною" та війною в Україні. Починаючи від теми "ветеранів" та "учасників СВО", закінчуючи намальованим образом. росії необхідно остаточно перенести сприйняття війни як "вітчизняну". І є образ поразки - "майбутнє держави та народу". Для незрозумілих пояснення про агресивний націоналізм, сімейні цінності тощо.


А чи є образ перемоги? Теж натяком. Вже не денацифікація, не денаціоналізація. Просто цитую: "Дали відсіч міжнародному тероризму, Захистимо мешканців донбасу та забезпечимо свою безпеку". Тобто і Запоріжжя вважає за краще не згадувати.


Але найкумедніше - підготовка до можливої великої поразки, яку рф цілком імовірно отримає. путін проводить паралелі 2023 року з Курскою битвою. Мовляв, витримали і перехопили ініціативу.

Які висновки?
  1. Сказати нічого.
  2. Є рішення чіплятися за окуповане (принаймні частину) та очікувати на можливість для договірняка.
  3. Пропаганда намагатиметься далі переводити сприйняття війни проти України у "вітчизняну".
  4. І є очікування на те, що можуть відгрібти.

А тим часом парад. Рік тому я назвав дійство "парадом дітей" з огляду на величезну частку коробочок від училищ. Я помилявся. Цього року діти – навіть кадетів притягли. З "реальних" - лише жінки-зв'язківці, військова поліція, МНС, росгвардія та ФСБ. А також ряжені типу козаків.

Ігар Тишкевич, політолог, експерт Українського інституту майбутнього

Головне