Трагедія на Каховській ГЕС: чому "Червоний Хрест" та інші організації не допомагають Україні

Трагедія на Каховській ГЕС: чому

Хочу написати, щодо бездіяльності "Червоного хреста" та інших міжнародних структур в ситуації з Каховською ГЕС і жертвами техногенної катастрофи.

А вони і не можуть нічого вдіяти. В сенсі, на нашій підконтрольній території – що завгодно, але от на окупованому лівобережжі, туди навіть приїхати – це самогубство чи в ліпшому випадку мазохізм (просто пограбують, скалічать, відберуть транспорт, може, зґвалтують, але все ж дадуть виповзти живими). 

Яскравий приклад – ситуація з полоненими. Вбиваєш в "Гуґлі" щось на кшталт "стан російських полонених в Україні" - і маєш купу фото, відео, інтерв’ю, дані медиків, звіти міжнародних структур, звіти наших військових, звіти місцевих і галузевих чиновників... А про стан українських полонених в росії не знає ніхто і нічого. І не може дізнатись, а тим більше перевірити на власні очі – незалежно від статусу структури, яку представляє. Масове вбивство в Оленівці прекрасно це продемонструвало. От з окупованою затопленою Херсонщиною – абсолютно те саме.

Чому вони мовчать?

Зрештою: "Червоний хрест", Ґрета Тунберґ, "Емнесті" - все це західні структури і активісти, що працюють виключно в реаліях західного світу. Вільного, ліберального світу, де човни "Ґрінпісу" можуть зупиняти величезні танкери з вантажем на мільйони, де зоозахисники можуть вільно нищити шуби мільярдерів. 

Там Ґрета має змогу хоч на парламентському рівні вийти і обізвати всіх злочинцями і аморальними особами. А ось в Ірані чи іншій країні Третього світу її за подібну спробу просто ще на підході закидали би камінням. Тому мудрі Ґрети і не пробують провернути свої трюки в країнах Третього світу. І тим більше в росії, та ще й в районі активних бойових дій. 

Зрештою, реальний вибір в того ж "Червоного хреста" - проявити ініціативу і нічого не зробити (з об’єктивних причин – це росія) або промовчати. Вони зазвичай обирають варіант "промовчати", як менш проблемний. Бо в такий спосіб вся відповідальність за ситуацію і за втрачені життя – на окупантах і навіть частково на українській владі, котра намагається врятувати навіть мешканців окупованих територій. 

Отже, нам просто не треба розраховувати на адекватну реакцію щодо злочинів росії від тих, хто боїться рф і не має можливостей діяти на підконтрольній окупанту території. Могли би – відреагували би. А так вони як те ООН: "useless", нікчемні.

Олексій Голобуцький заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог

Головне