Схуднути до літа правильно: простий лайфхак від фітнес-тенера - Віктор Мандзяк

Схуднути до літа правильно: простий лайфхак від фітнес-тенера - Віктор Мандзяк

Я розкажу про диво-лайфхак "як їсти менше, але не обмежувати себе в їжі", але перед тим я продемонструю тобі те, на чому він базується.

Спитаєте мене, на чому? На даних! Наукових даних! Для мене цінно змінювати мислення людей. І я хочу, щоб ти почув мене: будь-які ідеї, які транслюються лікарем, дієтологом, професором, тренером чи будь-ким іншим, якщо вони не підкріплені науковими даними, - це нісенітниця.  

Теорія Барбари Роллс

В науковому світі в області схуднення є одна потужна особистість – Барбара Роллс. Провівши купу експериментів, вона довела одну до геніального просту закономірність: чим більше в їжі калорій, тим більше калорій з'їдає людина. І наш сьогоднішній лайфхак теж про це. Але не поспішай гортати стрічку новин, я не збираюсь тобі пропонувати жити на одних овочах, як і не намірений виривати з рук шоколадку. Ми вирушаємо в країну науки та здорового глузду!

У 2004 році Барбара Роллс з командою провела один зі своїх експериментів: піддослідних зранку годували салатами, а за 20 хвилин подавали пасту, і просили їсти її стільки, скільки хочеться. При цьому науковці фіксували хто скільки "втрамбував" в себе макаронів. Звісно, був так званий контроль: вчені визначили, скільки макаронів з’їдають люди без попереднього вживання салатів. Вся сіль експерименту в тому, що були аж шість варіантів салатів, і залежно від салату, який вживався в їжу перед пастою, люди з’їдали різну кількість макаронів.

То що то були за салати? Вони складались з овочів (салат айсберг, ромен, морква, помідори чері, селера та огірок), які були заправлені італійською заправкою та подрібненими сиром моцарела та пармезан. Три салати були по 150 грамів, інші три – вдвічі більші (300 г). Змінюючи кількість овочів (некалорійна складова), сиру (калорійна складова) і маніпулюючи калорійністю заправки, вчені досягли наступної енергетичної щільності салатів: 33 ккал/100 г, 67 ккал/100 г, 133 ккал/100 г. Коротше, три великі й три малі салати з різною калорійністю.

До чого ж прийшли науковці? При споживанні некалорійного салату (33 ккал/100 г) за 20 хвилин перед вживанням необмеженої кількості пасти, люди сумарно (салат + макарони) споживали менше калорій, ніж якщо їли пасту на пустий  шлунок і при споживанні об’ємного салату (300 г), ефект був більш виражений: люди сумарно з’їдали на 107 калорій менше! При вживанні середньокалорійного салату – те саме, але ефект набагато менш виражений. А от при споживанні калорійного салату (133 ккал/100 г), сумарно (салат + паста) люди з’їдали більше, ніж якщо їли тільки макарони. При тому, при великій порції салату ефект був більш виражений.

Лайфхак для схуднення

Ну а тепер обіцяне: їж перед основною стравою низькокалорійний салат, бажано хоча б 300 грамів. Але саме НИЗЬКОКАЛОРІЙНИЙ. Ті "Цезари" і "Грецькі" салати, які подають в ресторанах, в яких овочі плавають в майонезній заправці в першому випадку і в олії в другому - це історія про калорійні салати з експерименту, які збільшують, а не зменшують загальну кількість спожитих за трапезою калорій.

А тепер про те, як це працює: шлунок під час трапези "прагне" заповнитись і для цього йому треба прийняти в себе 500-600 мл їжі. Заповнюючи його на початку трапези некалорійною їжею ти лишаєш менше місця для більш калорійних опцій, що зменшує загальну калорійність трапези. Будьте здорові й худніть до літа правильно!

Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог

Головне