Я вже тобі казав, але повторюсь: хочеш схуднути – мусиш якось обмежити себе в їжі. Чи в певних продуктах, чи в кількості їжі, чи в кількості прийомів (якщо хтось тобі говорив інакше, вітаю, тебе надурили). А де є обмеження - там і спокуса, потяг та бажання. Часто непереборне бажання запхати до рота те, що клявся собі туди не класти.
Між тим моментом, коли з'явиться бажання їсти чи не їсти, в мозку йде справжня війна. Війна двох інстинктів – хочеться і харчового блаженства, і вузьку талію. У такі моменти ми починаємо собі нагадувати про нашу ціль "мінус двадцять кілограмів до Паски", але багата уява заповнює всю свідомість спогадами приємного хрускоту дерунів на зубах, смаку суміші крохмалю, олії, солі та рум’яного і запашного результату реакції Майяра, і від того бажання стає таким непереборним, а передчуття насолоди настільки яскравим, що вузька талія відкладається до… після Паски. Знайомо? На щастя, вчені мають простий і дієвий інструмент у боротьбі зі спокусою на дієті. Але перед тим, як поділитись ним з тобою, я попрошу пристебнутися паском безпеки, бо ми вирушаємо в країну науки і здорового глузду!
Коли під час сильного харчового потягу, твоя уява починає малювати "екстазійне" блаженство від поїдання "забороненого плоду", варто спробувати переключити увагу на щось інше – заповнити свідомість думками про кохану людину, наприклад. Але є простіший, та, як показують наукові дані, ефективніший метод відволікання – так званий динамічний візуальний шум (dynamic visual noise).
Динамічний візуальний шум (ДВШ) – це відео, де чорно-білі пікселі рандомно змінюють своє розташування, щось на кшталт телевізора з нашого дитинства (якщо ти мого віку), коли "нема сигналу", як казали в моїй сім’ї. Коли виникає сильний потяг з’їсти щось "не за планом", відкрий це відео на своєму смартфоні, і дивись його поки інтенсивність бажання не знизиться. Десяти секунд має вистачити. Вчені вважають, що ДШВ працює, бо забирає на себе увагу, не дозволяючи уяві розгулятись в уявленні наминання вареників зі жирнючими шкварками чи таненні солодко-гіркуватих квадратиків шоколаду в роті.
Цікаво, що в даному експерименті ДВШ не тільки ефективно справлявся з харчовими спокусами, а й знижував споживання калорій (щоправда, згідно з щоденниками харчування, що не надто надійно).
Зберігай собі даний динамічний візуальний шум або скачай з будь-якого іншого джерела, в інтернеті того повно. Тримай під рукою, щоб в час непереборної спокуси… її перебороти.
Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог