Схуднення — це завжди дискомфорт. Взагалі, будь-які дії, що спрямовані на зміни, наше тіло сприймає як намагання зовнішніх чинників вибити його з колії, порушити спокій. Схуднення — це явно позитивна вигадка, але і її організм сприймає вороже.
Отже, процес зменшення маси тіла — це завжди боротьба, насамперед із собою, зі своїм філогенетично старечим тілом, яке не любить змін. Ви готові всмоктувати корисну інформацію? Бо я готовий давати її вам. Ок, поїхали!
Рамки під час схуднення
Чи потрібно вганяти себе в рамки, щоб схуднути? Обов'язково! Але, виключно в необхідні. Вище я писав: схуднення — дискомфорт. Якщо цей "антикомфорт" підсилити зайвими рамками, що станеться, як гадаєте?.. Правильно, зрив, відмова продовжувати будь-які дії, спрямовані до змін. Чому так відбувається? Люди — відносно слабкі створіння, морально. Ні, ми здатні терпіти, звісно. Але, до певного порогу... Секрет схуднення простий до неможливості - ми відкинули непотрібні рамки, мінімізувавши цим дискомфорт процесу схуднення. Отже, ТОП-7 непотрібних рамок під час схуднення.
Підрахунок спожитої води
В організмі є спеціальний індикатор, що вміє інформувати нас про водний баланс, ймення йому — "спрага". Вона виникає при збільшенні осмотичного тиску крові, тобто коли появляється потреба у воді. Організм вміє регулювати водний баланс безсвідомо. Не додавайте зайвих клопотів.
Каші та фрукти треба їсти до обіду, ввечері слід їсти курячу грудку
Це одна з найбезглуздіших, але дуже популярна рамка. Наївно хвилюватись, що вуглеводи, які будуть спожиті у вечірній час перетворяться в жирові запаси. На дієті організм "голодний" на глюкозу. Не залежно від часу дня прийому вуглеводів, вони будуть спожиті мозком, печінкою, нирками, еритроцитами, мускулами і т.д., але ніяк не жировою тканиною. Ніяк, це нереально!
Вираховування кожної калорії
"Калораж" — хороший орієнтир, але ви не можете знати точно, скільки витратить організм калорій саме сьогодні. Наприклад, у вас поламався пульт до телевізора, і вам сьогодні вручну приходиться перемикати канали в пошуках "Закоханого кохання" - додаткова трата калорій. А такі зміни побутової активності відбуваються з нами постійно. Якщо ви не знаєте точну кількість втрачених, який сенс точно, до калорії вираховувати спожиті? Зорієнтуватись варто, але скрупульозний підрахунок спожитої енергії — це невроз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схуднути до літа правильно: простий лайфхак від фітнес-тенера - Віктор Мандзяк
Конкретна кількість прийомів їжі
Ще одна безглуздість. Ви можете сідати до столу три рази на день, а можете і десять разів туди присісти. Результат буде аналогічним при ідентичній кількості та якості їжі, що потрапила до вашого рота протягом дня.
Конкретний час для кожного прийому їжі
Ну яке це має значення? Для того, щоб їжа почала давати енергію чи ставати "цеглинками" для організму, вона має пройти довгий шлях обробки в ШКТ. То чи варто кидати всі свої справи, бо в нас обід за розкладом, якщо той обід годинами перетравлюється і харчує наше тіло. Нутрієнти з їжі постійно потрапляють у внутрішнє середовище нашого організму, тому конкретний прийом їжі — це ще одна непотрібна рамка. Їжте, коли голодні.
Тренування в один і той же час
Кожен з нас має ті чи інші соціальні обов'язки, і не завжди виходить жити за розпорядком. Та й чи треба? Тренування о 9:00 нічим не гірше тренування о 19:00 і навпаки.
Сьогодні - огірок, а завтра - помідор
Часто спеціалісти розписують своїм клієнтам раціон на кожен день. Ця рамка — всім рамкам рамка! Дайте людині право вибору, нехай кожен сам вирішує, що їсти саме сьогодні з рівноцінних продуктів. А що їсти? Те, що смакує, звісно! Уявляю, скільки людей так і не досягли поставленої цілі завдячуючи цим "вузьким коридорам".
Ой, багато... Ми — не роботи... Дієта та фізичні вправи повинні бути адаптовані під побут того, хто став на стежину змін. Якщо ж намагатись побут підлаштувати до "програми змін", жирові запаси так і не покинуть окуповану ними підшкірну жирову клітковину. Причина цьому одна, часто непомітна, прихована — ДИСКОМФОРТ спричинений безглуздими та недоцільними рамками.
P.S. Щодо кількості й часу прийомів їжі
Мова про те, що спеціаліст не повинен вам навʼязувати певну "правильну" кількість прийомів їжі та "правильний" час споживання страв, але вам варто для себе особисто визначити коли й скільки разів вам зручно їсти, згідно з вашим ритмом життя, розпорядком дня, рівнем голоду (наприклад, якщо зранку нема апетиту, не снідайте; якщо ввечері звірячий апетит, зробіть вечерю найобʼємнішим прийомом їжі).
Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог