"Мюслі на сніданок" - ця фраза зазвичай викликає у людей тебе певні асоціації. Дай вгадаю: уявляєш людину, тіло якої описує ефектні контури. Права рука її тримає ложку, що ритмічно переміщається від тарілки до рота, наповнюючи шлунок корисним хрумким харчем. Якщо не вгадав, то сідай – п'ять.
Виробники сухих сніданків зазвичай малюють на коробці свого продукту контур дівчини з тендітною фігурою, а самі харчі часто називають з префіксом "фітнес". І ти несвідомо починаєш асоціювати мюслі зі стрункістю. Бізнес — жорстоке поле бою, де клієнта заманюють всіма правдами-неправдами. Але зі здоров'ям мюслі по'язані лише своєю назвою.
Що таке мюслі?
Мюслі - їжа для сніданків, приготовлена з сирих або запечених злаків, сухофруктів, горіхів та меду. Коротше, в кращих традиціях ЗОЖ. От стоїш ти зранку на кухні й трясеш упаковкою "мюслі-фітнес", насипаючи солодку смакоту в глибокий таріль. На мить зупиняєшся, дивишся на результат цього діяння, і з думкою "користі забагато не буває", продовжуєш насипати. Тільки ілюзії завжди б‘ють боляче, адже мюслі до біса калорійні. Склад мюслі приблизно такий:
- злаки ~ 340 ккал/100 г;
- сухофрукти ~ 230 ккал/100 г;
- горіхи ~ 650 ккал/100 г;
- мед ~ 330 ккал/100 г.
Мюслі — страва, яка чудово впишеться в раціон бігуна-марафонця. А от людині, яка слідкує за своєю фігурою, б‘ється за кожен сантиметр на талії, таку традиційну сніданкову страву я раджу сприймати мюслі у вигляді десерту, бо мюслі саме ним і є.
Якщо вже їси, то трохи-небагато-"чучуть". А отже ореол корисності знято з голови "мюслі" і передано... помідорам, вони заслужили. Тепер я можу бути за тебе спокійним.
P.S. Я знаю, що мюслі смачніші за помідори. Все в цьому житті має свою ціну…
Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог