Чи стане "STORM SHADOW" суперзброєю для перемоги України

Чи стане

Далекобійні ракети разом с винищувачами F-16 стали у суспільній свідомості чимось схожим на Святий Грааль. Ось з’являться вони в нас — і недоімперію практично переможено. 

І от з’явилася інфа, що Велика Британія дає Україні крилаті ракети "Storm Shadow". До речі, ці ракети — спільна англо-французька розробка, тобто, Франція не була проти постачання. На болотах — розпач і скрегіт зубів. А в Україні — свято?

Вважаю очікування від цих ракет дещо перебільшеними. І справа не в якості цієї зброї, а в її кількості і можливості використання.

"Storm Shadow" — сучасна (взята на озброєння в 2001 році) високоточна ракета морського і повітряного базування, дальність польоту понад 500 км, швидкість — 1000 км/год (більше, ніж в "Калібру"), вага боєголовки 450 кг. Іде на ціль впритул до землі, зафіксувати і перехопити її російському ПРО дуже важко.

Тепер о складнощах. Швидше за все, нам надають ракету в експортному варіанті, з обмеженою дальністю 250 км — це вимоги міжнародного договору про ракети малої та середньої дальності. Запускати ці ракети ми зможемо з модернізованих радянських літаків. Щоб не наражатися на ворожу ППО, запуски доведеться робити з відстані приблизно 50 км до лінії фронту, що додатково скорочує оперативний радіус використання.

Але головна проблема — в кількості літаків, здатних нести "Storm Shadow", в нас їх десятки, а бажано б сотні. І фактично "Storm Shadow" з’явиться на фронті лише в середині літа.

Відповідно, використовуватися ці ракети будуть проти окремих важливих об’єктів ворога, наприклад, бази Чорноморського Флоту у Севастополі, Кримського мосту, аеродромів на окупованій території. Це значно підсилює наші наступальні можливості. Але перемога і звільнення все ж таки будуть здобуватися на землі, у прямих боєзіткненнях українських воїнів з військами агресора.

Олександр Кочетков, військовий аналітик, експерт з ракетно-ядерного озброєння

Головне