Ти пхаєш миску із супом у пекельну машину. Вона крутить-вертить, а за дві-три хвилини зупа стає гарячою! Щось тут не то, - скажеш ти. Ми прекрасно розуміємо, як вогонь нагріває їжу: вогонь гарячий. Гарячий вогонь робить гарячою їжу - ясно як два плюс два. А от мікрохвильовка - то щось дивне.
Мікрохвильовка: шкідливо чи ні?
Ми не розуміємо, як працює ця диво-машина, і це нас лякає. Так само як цукрозамінники, пастеризоване молоко, ГМО чи ще якась "хімія". Замість того, щоб боятись, варто розібратись... У мікрохвильовці ніхто не підпалює конфорку та й дров під нею нема. Я перевіряв. Як же гріється їжа? Мікрохвильовка гріє їжу електромагнітними хвилями. Звучить лячно, але такі звичні нам телефони, радіо і телевізор неможливі без цих електромагнітних хвиль. Ця енергія потрапляє в їжу, змушуючи її молекули рухатись з неймовірною швидкістю.
Молекули під дією електромагнітних хвиль буквально "божеволіють". Вони налітають одна на одну з шаленою швидкістю, труться, штовхаються... і там стає гаряче. Дуже чутливі до електромагнітних хвиль молекули води, тому слідкуй за молоком в мікрохвильовці, воно може швидко википіти. Молоко втратиш, ще й пекельну машину прийдеться відмивати. Суцільна фрустрація.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замучила спрага: скільки пити води без шкоди для організму - Віктор Мандзяк
Як ти бачиш, нічого шкідливого у мікрохвильовці ми поки що не виявили — фізика (цікаво, люди бояться лише хімії, чи фізики теж?). Якщо ти спиш обійнявшись з телефоном, залипаєш в тєлік - боятись мікрохвильовки просто нелогічно. Будь послідовний. Або викинь телевізор через вікно, а телефон бережливо поклади на дно сміттєвого відра. Якість їжі під дією мікрохвильовки не страждає. Вітаміни втрачаються в тій же мірі, що і при інших методах термічної обробки. І ці втрати не такі вже й фатальні, як звикла думати тусовка, яка підтримує здоровий спосіб життя.
Загалом, мікрохвильова піч полегшує завдання шлунково-кишковому тракту, так само як варіння чи смаження. До того ж ця техніка робить їжу смачнішою. Гріх не користуватись благом цивілізації - тицьнув кнопочку, запхав миску, тицьнув іншу кнопочку, помріяв дві хвилини, почув "дзень", тицьнув першу кнопочку, витягнув миску і усі задоволені.
Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог