Надія на КНР, головна проблема контрнаступу та тисячі мертвих "вагнерівців": що писали про Україну світові ЗМІ 1 травня

Надія на КНР, головна проблема контрнаступу та тисячі мертвих

Україна не сходить зі шпальт провідних світових ЗМІ ось уже більш ніж рік. “Ми-Україна” зібрали, що писали світові ЗМІ про Україну напередодні, 1 травня.

The Independent. росія повинна піти з України, - речник Палати представників США

Спікер нижньої палати Конгресу США - Палати представників - Кевін Маккарті укотре рішуче наголосив на своїй підтримці надання Україні військової допомоги, попри позиції частини його однопартійців, які виступають проти. 

“Я голосую за допомогу Україні. Я підтримую допомогу Україні. Я не підтримую те, що ваша країна зробила з Україною, я також не підтримую ваше вбивство дітей. Ви повинні піти”, – сказав Маккарті, відповідаючи на запитання російського журналіста під час свого візиту до Ізраїлю.

Financial Times. Китай може відіграти вирішальну роль у припиненні війни в Україні

Британський журналіст Гідеон Рахман - головний коментатор FT з міжнародних питань - висловив своє бачення ролі Китаї у зупиненні війні рф в Україні. 

“Є очевидні причини побоюватися дипломатичних зусиль Китаю. Сі неодноразово підкреслював свою повагу до свого "любого друга" Володимира Путіна. Мирний план Китаю щодо України, опублікований на початку цього року, був нечітким і не передбачав виведення російських військ. Існують явні пропагандистські переваги для Пекіна, коли він проголошує себе зацікавленим у "мирі", але робить для цього надто багато. Навіть якщо Китай налаштований серйозно, подолати прірву між Києвом і Москвою буде надзвичайно важко", - наголошує він.

Проте, на його думку, зовсім відкидати думку про те, що все ж неправильно відкидати ідею про те, КНР може зіграти велику роль у припиненні війни неправильно. Рахман наголошує, що "з різних причин" Україна, рф, США, Європа та сам Китай потенційно зацікавлені в участі Пекінау цьому процесі.

Le Figaro. 20 000 російських окупантів вбито в Україні з грудня, - дані Білого дому

За даними американської розвідки, починаючи від грудня в Україні було знищено 20 000 російських бійців і ще 80 000 отримали поранення в боях. Такі дані навів речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі в понеділок, 1 травня.

За його словами, близько половини загиблих - це найманці ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, переважно колишні ув'язнені. Їх, як зазначив Кірбі, "кинули в бойові дії у Бахмуті без підготовки чи достатнього військового командування".

Водночас про кількість жертв серед українського війська він обрав мовчати.

"Говорити про це чи ні, справа їхня. Я ніколи не буду оприлюднювати те, що ускладнює їм завдання. Вони – жертви, росія – агресор", – пояснив Кірбі.

Spiegel: Стримування через відплату? – Зараз НАТО змінює свою стратегію

Російське повномасштабне вторгнення показало, що оборонні концепції НАТО більше не працюють. Експерти країн Альянсу закликають до радикального переосмислення у багатьох галузях.

"Війна в Україні вразила Захід. Вона не лише показала, що велика та тривала сухопутна війна в Європі все ще можлива. Але також і те, що стратегія оборони НАТО має серйозні недоліки", - вказано у матеріалі видання.

NYT. Україна хоче йти в контрнаступ: ЗСУ заважає одна перешкода

Українське військо на сьогодні має практично все для того, щоб здійснити контрнаступ. Бійців Сил оборони зупиняє лише одне - і це не атаки росіян, а в’язке болото.

“Глибоке і чорне, за консистенцією схоже на суміш тісту для випікання і вологого цементу, весняне болото є однією з перешкод, яку українським військовим, при всієї їх винахідливості, важко подолати. Воно заклинює зброю та краде чоботи з солдатських ніг. Колеса та гусениці крутяться і крутяться, тільки глибше закопуючи військову техніку в трясовину”, - пише видання. 

У тексті матеріалу вказано, що Україна розраховує на пізньовесняну спеку та літо, які висушать землю і перетворять її на тверде дорожнє покриття, що ідеально підходить для важких танків та артилерійських гармат, які відіграватимуть центральну роль у контрнаступі.

Головне