Байден прокоментував рішення МКС видати ордер на арешт Путіна

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден назвав сильним кроком рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі видати ордер на арешт російського президента Володимира Путіна у зв’язку з тим, що рф чинить на території України.

Про це повідомляє телеканал CNN. За словами Байдена, це рішення палати МКС обгрунтоване, та є потужним сигналом.

“Думаю, це обгрунтовано… Є проблема в тому, що ордер на міжнародному рівні не визнаємо і ми (США – ред.). Проте, на мою думку, це дуже сильний крок”, – пояснив американський президент. 

 Крім того, Байден сказав журналістам, що президент росії “явно скоїв воєнні злочини”.

Водночас Білий дім у своєму коментарі привітав притягнення до відповідальності тих, хто скоював воєнні злочини. При цьому США не є стороною Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд. 

“Немає сумнівів у тому, що росія скоює в Україні звірства і воєнні злочини, і ми чітко заявляли, що причетні до цього мають бути притягнені до відповідальності. Прокурор МКС – це незалежний орган і ухвалює свої рішення на основі наданих йому доказів. Ми підтримуємо відповідальність для тих, хто скоїв воєнні злочини”, – наголосила речниця Ради національної безпеки США Адрієн Ватсон. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у п’ятницю, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової. У своїй заяві МКС зазначив, що є “розумні підстави” вважати, що російський лідер “несе кримінальну відповідальність” за “воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації”.

Головне