Асад приїхав в гості до Путіна: про що говоритимуть диктатори

Сирійський президент Башар Асад прибув до Москви у вівторок, 14 березня, ввечері. В росії він зустрінеться зі своїм колегою Володимиром Путіним.

Як пише SANA, зустріч диктаторів запланована на 15 березня

“Будуть обговорені актуальні питання подальшого розвитку російсько-сирійського співробітництва в політичній, торговельно-економічній та гуманітарній сферах, а також перспективи комплексного врегулювання ситуації в Сирії та навколо неї”, – поінформувала пресслужба Кремля.

Востаннє Асад приїздив у Кремль до Путіна у вересні 2021 року. Цей візит для сирійського лідера за межі Близького Сходу став першим після руйнівного землетрусу, який сколихну Сирію у лютому.

Як відомо, росія розпочала військову кампанію в Сирії у 2015 році та допомогла режиму Асада переламати хід громадянської війни в країні. Росіяни “прославились” масованими повітряними бомбардування сирійських районів, які перебували під контролем опозиції. Як пише Reuters, Сирія залишається найміцнішим плацдармом Москви на південному фланзі НАТО.

Нагадаємо,  китайський лідер Сі Цзіньпін запланував цього місяця здійснити візит до росії для зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним. Агенція Reuters з посиланням на власні джерела пише, що його приїзд може статися вже наступного тижня.

The Wall Stret Journal пише, що глава Цзіньпін також планує цього місяця провести зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським в онлайн-форматі. Ймовірно, віртуальна зустріч глав держав відбудеться після того, як китайський лідер відвідає Москву.

Як писав “Ми-Україна” раніше, російський посол у США Анатолій Антонов після інциденту зі збиттям американського дрона MQ-9 Reaper сказав, що Москва не хоче конфронтації зі Сполученими Штатами.

Головне