Зеленський запропонував лідерам ЄС провести “мирний саміт”: усі подробиці

Зеленський мирний саміт

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні до лідерів країн ЄС, які в четвер зібралися на саміт, запропонував провести саміт щодо мирного плану в одній з європейських столиць.

Про це повідомив кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

Український лідер протягом близько 10 хвилин звертався до лідерів ЄС у відеодзвінку під час перебування на півдні України.

За словами Йозвяка, у зверненні до Європейської ради Зеленський сказав, що хоче організувати “саміт мирного плану” в Києві, “але розуміє, що всім може бути важко приїхати в Україну, тому запитав, чи можна провести такий саміт в одній зі столиць ЄС”.

Ймовірно, суть послання Зеленського лідерам ЄС була такою: “Пришвидшіть доставку зброї, інакше війна затягнеться”.

За інформацією The Guardian, Зеленський попередив європейських лідерів про п’ять факторів, які можуть продовжити війну. Мова йде про затримку в доставці ракет великої дальності, відсутність сучасних літаків і слабкі місця в західних санкціях.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, у Франції тривають страйки проти пенсійної реформи, напередодні почалися численні акції блокування.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.