Зеленський підписав закон про заборону географічних назв, пов’язаних з росією

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про географічні назви”. Він забороняє надавати географічним об’єктам назви, пов’язані з росією та її діячами.

Про це йдеться на сторінці законопроєкту на сайті Верховної Ради України. Як зазначається, у п’ятницю, 21 квітня, Зеленський підписав законопроєкт №7253 “Про внесення змін до Закону України “Про географічні назви” щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України”.

Законом забороняється надавати географічним об’єктам назви, що символізують, звеличують росію або її пам’ятні місця, дати, події, діячів, які здійснювали агресію проти України (чи іншої країни). Крім того, йдеться про назви, які пов’язані з тоталітарною політикою та практикою, пов’язаною з переслідуванням за критику тоталітарного радянського та російського режимів, у тому числі українців на тимчасово окупованих територіях. 

Законом передбачено зменшення впливу рф на внутрішню політику України та світогляд українців. Він має створити передумови для унеможливлення російської пропагандистської діяльності та прискорити дерадянізацію.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у Києві перейменували 16 вулиць, провулків, проспектів та бульварів. Це є частиною дерусифікації міста. Зокрема, нові назви отримали: вулиця Льва Толстого – вулиця Гетьмана Павла Скоропадського; площа Льва Толстого – площа Українських Героїв.

Також у Ніжині Чернігівської області перейменували вулицю на честь загиблого Героя України Олександра Мацієвського. Саме його окупанти розстріляли в полоні за гасло “Слава Україні”. За словами міського голови Олександра Кодола, рішенню передувало тривале спілкування з мамою героя. 

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…