Зеленська: Втратили житло понад 1300 дітей, які виховуються у прийомних родинах

Зеленська: Втратили житло понад 1300 дітей, які виховуються у прийомних родинах

Понад 300 прийомних родин втратили житло через війну. Перша леді Олена Зеленська обговорила з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка приїхала в Україну з робочим візитом, тему подолання сирітства та впровадження сімейних форм виховання.

Про це пише прес-служба Офісу президента.

За її словами, однією з умов вступу України  в ЄС є відмова від дитячих будинків.

"Їх має замінити родинне виховання. Як і багато країн Центральної та Східної Європи, Україна успадкувала систему великих інтернатних закладів для дітей і дорослих. Це пережиток радянської системи. Практично всі держави – наші сусіди пройшли цей шлях під час набуття членства у Європейському Союзі. Тож сьогодні ми маємо приклади кращих практик, розуміємо, які кроки були успішними", – зазначила перша леді.

На її думку, це найскладніша задача для держави, оскільки перехід від інтернатної системи до сімейних форм виховання потрібно здійснювати під час війни, розв’язаної Росією. 

"Ми маємо водночас рятувати дітей і від російських ракет, і від життя в дитбудинках. Цим дітям потрібні мир, безпека й родина. І не колись, а вже зараз", – зауважила Зеленська.

У той же час труднощі виникають й з прийомними родинами. Згідно зі статистикою, 343 таких родин, які виховують 1386 дітей, втратили житло або стали внутрішньо переміщеними особами.  Ще 706 родини із 3093 дітьми виїхали за кордон. Їм часто нікуди повертатися.

"Я не стомлююся повторювати, що на цій війні ми боремося за кожну людину й за її основні права. А для дитини це право жити в родині, мати батьків, які її люблять. Ми зацікавлені в реформі не тільки тому, що це формальний шлях до ЄС. Це потрібно нашим людям, нашим дітям, щоб вони були щасливішими", – резюмувала перша леді.

Нагадаємо, війна — вкрай травматичний досвід для всіх без винятку, та особливо — для дітей. Їм може бути складно впоратися зі своїми емоціями. Наразі вкрай важливо надавати дітям підтримку та відчуття відносної безпеки.

Психологи радять дорослим постійно відповідати на запитання дітей, адже діти потребують пояснень. Ці запитання повторюватимуться кілька разів, але відповідати на них потрібно весь час, коротко та без подробиць. Дитина не має бути присутня при перегляді новин та розмовах про смерть і вибухи.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в “Укренерго” розповіли, як можна закрити до 50% дефіциту електрики.

Головне