В "Укренерго" розповіли, як можна закрити до 50% дефіциту електрики

В

 
Дефіцит електрики складає більше чотирьох з половиною мегаватт. Україна може збільшити імпорт електроенергії у 2-2,5 рази, що дасть змогу закрити до 40-50% дефіциту електрики, який зараз відчуває енергосистема.

Про це повідомляє прес-служба "Укренерго" у Facebook.

"Ми зараз боремося за те, щоб це збільшення відбувалось якомога швидше і якомога більшими кроками. За нашими оцінками, цей ліміт, який сьогодні доведений європейцями сукупно для України і Молдови, можна збільшити принаймні у 2-2,5 раза. В такому разі імпорт може закрити до 40-50% дефіциту, який зараз є в енергосистемі", - поінформував голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

За його словами, зараз імпорт набирає обертів. Наша країна має значну технічну можливість через наявні міждержавні лінії електропередачі отримувати електроенергію з Європи. Певне обмеження пов’язане з тим, що європейці хочуть збільшувати імпорт поступово, аби це не створювало технічних проблем для їхньої енергосистеми.

"Електроенергія з Європи дорожча за українську, але багато українських промислових споживачів готові платити цю вищу ціну задля того, щоб мати можливість виготовляти продукцію, продавати її на ринку або експортувати", – додав він.

Нагадаємо, в Україні досі є значний дефіцит електрики. Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці. Станом на січень 2023 року енергосистема України пережила 13 ракетних атак Росії та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Під контролем РФ — найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. 

Енергетики продовжують відновлювальні роботи на енергооб’єктах, які постраждали внаслідок останньої масованої ракетної атаки 26 січня. Після кожного нового удару ремонтувати об’єкти енергоінфраструктури стає все складніше та довше, наголошують в компанії .

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росія намагається наступати на чотирьох напрямках.

Головне