Загроза наступу на Київ мінімальна: що буде з численними блокпостами в столиці

Загроза наступу на Київ мінімальна: що буде з численними блокпостами в столиці

Загроза повторного наступу російського війська на Київ за рік повномасштабної війни в України скоротилась до мінімуму. З огляду на це зникла і необхідність у великій кількості фортифікаційних споруд, які були облаштовані в столиці. 

Що далі буде з блокпостами у місті розповів керівник Київської міської військової адміністрації Серій Попко. 

“В кожному районі міста були встановлені численні блокпости, які обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі тощо. Все це разом як єдина система виконує свою захисну функцію… Після детального аналізу існуючої системи інженерних загороджень та після розрахунку усіх потенційних загроз та небезпек, КМВА разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у столиці”, - зазначив він. 

Попко уточнив, що система удосконалення передбачатиме наступне:

  • певна частина блокпостів та укріплень повноцінно продовжать виконувати свою функцію;
  • частину з них буде переведено в "сплячий" режим (їх приберуть з проїжджої частини доріг; замінять елементи, що вийшли з ладу і за потреби їх можна буде швидко повторно розгорнути);
  • деякі фортифікаційні споруди будуть повністю ліквідовані.

"Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці - залишатимуться. Але їхні складові будуть вдосконалені – непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи", - додав Попко.

Водночас він закликав киян занадто рано не розслаблятися. Загроза з півночі хоч і є мінімальною, але вона все ж є, наголосив він. 

"Місто й надалі буде поступово ставати комфортнішим для цивільних мешканців. Але повністю вся система оборонних інженерних загороджень, мабуть, зникне лише після того, як ми переможемо", - підсумував він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що кількість країн-учасниць групи щодо створення спецтрибуналу для покарання росії за злочин агресії вже зросла до 32.

Головне