Єврокомісія: Нові санкції ЄС стосуються понад 90 іноземних компаній, серед них – китайські

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що новий пакет санкцій Євросоюзу проти росії містить обмеження проти низки іноземних компаній. Вони допомагають Москві ухилятись від запроважених обмежень.

Про це вона повідомила в інтерв’ю німецькому мовнику ZDF. За її словами, ЄС серйозно налаштований покласти край ухиленню від санкцій з боку росії.

“І саме тому в одинадцятому пакеті санкцій у нас понад 90 компаній по всьому світу, щодо яких ми маємо чіткі докази того, що вони порушують санкції, тобто постачають санкційні товари безпосередньо до росії з Європейського Союзу в обхід через треті країни”, – зазначила вона.

Фон дер Ляєн також розповіла, що з-поміж цих компаній “близько восьми” зареєстровані в Китаї.

“Це не означає, що вони мають бути китайськими компаніями. Це компанії, які існують частково на папері і мають власників, які походять із інших країн. Але вони зареєстровані в Китаї, і тут ми будемо чіткими”, – додала європейська посадовиця.

У межах наступного, 11-го пакету санкцій Європейський Союз вперше запропонував новий механізм з третіми країнами, які вважаються причетними до обходу санкцій проти Росії. Вони допомагають їй імпортувати товари подвійного призначення.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країна ввела нові санкції проти росії. Як зазначається, про нові санкції було оголошено під час зустрічі лідерів. За його словами, обмежувальні заходи буде запроваджено проти 30 осіб і восьми компаній. Їх внесено до санкційного списку через те, що вони сприяли “переміщенню українських дітей до росії”.

Головне

На відміну від Ілона Маска його конкурент в освоєнні космосу сер Річард Бренсон закликав США та світ не лише продовжити підтримку України, а й подвоїти обсяги допомоги. У колонці, опублікованій…