ЄК продовжила заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України, – ЗМІ

Імпорт українського збіжжя в п’ять країн ЄС не відновиться принаймні до середини вересня. Єврокомісія продовжила дію заборони на ввезення з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.

Про це пише польське видання PAP із посилання на власне обізнане джерело.

За день до цього міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус повідомив, що відповідний документ йому вже передали з ЄК.

“Ми отримали проєкт нового регламенту від Європейської Комісії, який забороняє імпорт чотирьох продуктів в п’ять країн ЄС. Термін дії, записаний у проекті, – 15 вересня цього року. Це проект, але я сподіваюся, що він набуде чинності вже завтра”, – зазначив він.

Від 2 травня і по сьогоднішній день, 5 червня, діяла постанова ЄК, якою забороняється імпорт чотирьох позиції української агропродукції до Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Болгарії. Водночас в інші країни ЄС постачати Україні постачати зерно можна.

У квітні Європейська комісія оголосила про збільшення обсягу допомоги аграріям з п’яти країн, які зазнали збитків від напливу імпорту українського продовольства. Йдеться про другий пакет підтримки ЄК, його буде збільшено з 75 млн євро до 100 млн євро.

Як писав “Ми-Україна” раніше, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна готова прийняти Китай як посередника у мирній ініціативі щодо закінчення війни. Однак це буде лише в тому випадку, якщо Пекін зможе змусити росію вийти з усіх захоплених нею територій.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…