Включення Миколаївських портів до “зернової угоди” обговорюється на усіх рівнях, – Сольський

Включення Миколаївських портів до Чорономорської зернової ініціативи наразі обговорюється на усіх рівнях.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”.

“Питання Миколаєва стоїть в переговорах. Постійно обговорюється. Це вже не секрет. Це звучить зі всіх каналів. Це є в заяві російських органів влади, це є в листі Гутерреша, який направлений на керівництво нашої країни і Туреччини”, – заявив Сольський.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган 17 травня заявив, що “зернова угода” буде продовжена. Про це разом домовилися Україна, Туреччина, ООН та росія. Експорт українського зерна Чорним морем відбуватиметься ще як мінімум два місяці. Ердоган також додав, що його країна продовжить зусилля щодо виконання всіх положень “зернової угоди”. Вона виконувати всі її умови.

Востаннє “зернову угоду” продовжували до 18 травня. Однак росія вже на початку місяця почала блокувати вивіз зерна з України морем. Країна-агресорка відмовлялася проводити інспекції суден.

Крім того, Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що в тимчасово окупованому Криму загарбники намагаються вивезти викрадене зерно до своїх портів. Відомо, що російські окупанти завантажують зерно на підсанкційне сирійське судно “Souria”. 

Зазначається, що восени 2022 року суд наклав арешт на шість морських суден, які заходили в закриті порти і термінали Кримського півострова. Вони брали участь у перевезенні викраденого окупантами українського зерна та були знаряддям вчинення злочинів.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…