В ОП розповіли про п‘ять сценаріїв, за якими росіяни депортують українських дітей

Депортація дітей з України російськими окупантами продовжується, загарбники для цього використовують різні методи та приводи: від вбивства їхніх батьків до нібито відпочинку в “оздоровчих” таборах.

За словами радниці-уповноваженої з прав дитини Дар’ї Герасимчук, нова стратегія окупантів – це неправдиві діагнози дітям, які нібито потребують лікування у рф.

Також ворог використовує наступні:

  • спочатку вбивають батьків та забирають дітей;
  • розлучають дітей з батьками під час фільтраційних заходів;
  • вивозять із закладів інституційного догляду;
  • позбавляють батьківських прав;
  • змушують батьків підписати “дозвіл” на вивезення в “оздоровчі” табори, звідки дітей уже не повертають додому.

Нагадаємо, наприкінці квітня Герасимчук інформувала про понад 19 000 примусово переміщених українських дітей.

“На сьогодні нам відома інформація про депортацію 19 393 дітей, 364 дитини нам вдалося повернути, але мова йде про 200 000 – 300 000 дітей, яких викрали”, — розповіла тоді вона.

 На території росії створено більш як 70 таборів, у яких утримують дітей, примусово вивезених із тимчасово окупованих регіонів України.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у травні Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) визнала депортацію дітей з України воєнним злочином. У документі вказано, що українські діти після вивезення у рф “піддаються впливу проросійських інформаційних кампаній, які часто є тотальним перевихованням”. Також в ОБСЄ звинуватили рф у тому, що вона “не робить жодних кроків для активного сприяння поверненню українських дітей”, а навпаки “створює різноманітні перешкоди для сімей, які прагнуть повернути своїх дітей”.

Головне