Українські пілоти ще не почали навчання на винищувачах, - Ігнат

Українські пілоти ще не почали навчання на винищувачах, - Ігнат

Українські пілоти ще не почали навчання на винищувачах. Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

За його словами, є хибна думка, що таке навчання вже триває. Сформувалася вона через рішення США виділити 100 мільйонів доларів на 2023 рік для навчання українських пілотів на американських бойових літаках.

"Ми цю інформацію дуже багато обговорюємо. Ніби-то ті 100 мільйонів доларів вже виділено і пілоти вже навчаються в Сполучених Штатах. Я постійно нагадую, що готовність виділення є, законопроект внесений, але літак не визначений. Ніякі пілоти ніде не навчаються, але готовність країн – надзвичайно потужний сигнал. Крім пілотів є інші фахівці, які забезпечують діяльність авіації. Це дуже великих механізм. Інженерно-авіаційна служба, які щодня обслуговують літаки і різні види робіт проводять. Також офіцери, які будуть забезпечувати управління із землі, офіцери бойового управління, група керівництва польотів. Нам буде потрібно мати багато різних майданчиків, щоб перейти на літак", - зауважив він.

Нагадаємо, 15 липня 2022 року Палата представників США ухвалила законопроект про оборонний бюджет на 2023 рік на суму майже 840 мільярдів доларів, частина з яких має піти на навчання українських пілотів на американських бойових літаках, зокрема F-15 та F-16.

Авіація потрібна Києву не тільки для захисту від російських літаків – винищувачі та штурмовики зможуть збивати ракети та дрони, які виснажують запаси українських ППО. Вони також підтримуватимуть наступ, який може початися навесні.

Як і у випадку з важкою технікою, щодо літаків існує дві основні опції: передача машин радянських часів та постачання більш сучасних західних зразків.

Низка країн вже готова віддати Україні свої винищувачі, але знову ж таки існує опір Німеччини та від Білого дому.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, кількість постраждалих від землетрусу у Туреччині перевищила 40 000 осіб.

Головне