Україна на урядовому рівні завершила виконання семи рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів щодо членства в ЄС. Про це повідомив голова Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.
За його словами, під час засідання уряду 26 вересня було ухвалено Державну цільову програму "Єдність у розмаїтті". Її затвердження - останній крок України з виконання рекомендацій ЄК.
"Після затвердження цієї програми можемо говорити, що на урядовому рівні ми повністю завершили виконання семи рекомендацій Єврокомісії", - наголосив очільник українського уряду.
Також він додав, що у жовтні ЄС надасть оцінку Пакету Розширення, за яким послідує голосування Європейської ради і можуть розпочатися переговори про вступ України до ЄС.
Як відомо, у червні 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. Однак для початку переговорів щодо членства українська сторона повинна була виконати сім рекомендацій Єврокомісії щодо реформ. Йдеться про:
- реформу Конституційного суду;
- перезавантаження Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів;
- посилення незалежності антикорупційних органів;
- розробку нормативно-правової базу у боротьбі з відмиванням грошей у межах стандартів FATF;
- імплементацію антиолігархічного закону (відповідно до рекомендації Венеційської комісії);
- врегулювання законодавства про медіа та рекламу;
- врегулювання законодавства про національні меншини.
Як повідомляли "Ми-Україна", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна “налаштована” до кінця 2023 року виконати завдання щодо переговорів по членству в ЄС.