Арешт російських активів в Україні та їх скерування на відновлення нашої країни є законним способом стягнення майна агресора в дохід держави. За даними Бюро економічної безпеки (БЕБ), на сьогодні українська сторона заблокувала в межах кримінальних проваджень таких активів на суму понад 41 млрд грн.
Про це в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна" повідомив директор БЕБ Вадим Мельник.
"Це і різноманітна техніка, і виробничі потужності, це товарно-матеріальні цінності, в тому числі будівельні матеріали та паливно-мастильні, які вже використовуються нашими ЗСУ", - зазначив він.
За його словами, одним із найбільших кейсів БЕБ вважає арешт цілісного майнового комплексу, а саме гірничовидобувного комбінату.
В Україні арештовують також і білоруські активи.
Нагадаємо, днями керівник спеціальної групи ЄС щодо конфіскації російських активів Андерс Анлід заявив, що Євросоюз має певні труднощі з арештом активів агресора. Він зазначив, що є “гори багатств – від яхт олігархів до золото-валютних резервів Центрального банку рф”, які легко заморозити, однак важко конфіскувати законним шляхом.
На початку березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що Україна розробляє з партнерами механізм конфіскації російських активів, які можуть спрямувати на відновлення країни після війни.
За його словами, такий механізм буде заснований на чотирьох елементах: міжнародному реєстрі збитків; компенсаційній комісії, яка розглядатиме заяви про відшкодування збитків; компенсаційного фонду, з якого будуть іти відшкодування; механізму виконання прийнятих Компенсаційною комісією рішень.
Як писав "Ми-Україна" раніше, речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат порівняв МіГ-29 та російський Су-30. На його думку, Україна значно поступається російським окупантам у військовій авіації, а відтак потребує винищувачів F-16.