У ЄС заявили про складнощі з конфіскацією російських активів на користь України

У ЄС заявили про складнощі з конфіскацією російських активів на користь України

Конфіскація російських активів - справа складна. Наміри ЄС стосовно взяття під контроль активів країни-агресора, в першу чергу тих, що належать державі, є безпрецедентними. На цьому наголосив шведський дипломат та керівник спеціальної групи ЄС щодо конфіскації російських активів Андерс Анлід.

"Немає нічого простого, коли справа доходить до пошуку величезних сум, які планується перенаправити на відновлення України", - цитує його слова видання Euractiv.

Він зазначив, що є “гори багатств - від яхт олігархів до золото-валютних резервів Центрального банку рф”, які легко заморозити, однак важко конфіскувати законним шляхом. 

"Це складне завдання - знайти прийнятні правові засоби", - наголосив Анлід.

Це пов‘язано з тим, що багато російських громадян, які потрапили під санкції, оскаржили їх у суді.

Традиційно державні активи є зазвичай більшими — лише валютні резерви рф становлять майже 300 мільярдів доларів. В ЄС говорять, що їх легше конфіскувати на законних підставах аніж приватні.

"Сподіваюся, ми зможемо досягти результатів під час головування (Швеції в ЄС), яке закінчується у червні. Але це складні питання. У тому, що ми робимо, будуть короткострокові та довгострокові аспекти", - розповів Анлід.

Шведський дипломат також розповів, що прецеденти з конфіскацією активів є надзвичайно рідкісним явищем навіть на глобальному рівні. Виняток з правила становлять лише іракські активи, які були передані на користь США наприкінці режиму Саддама Хусейна.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Північна Корея заявила, що здійснила тестовий запуск розробленого місцевими вмільцями безпілотника з ядерним зарядом, який може спричинити “радіоактивне цунамі”.

Головне