МіГ-29 не може протистояти російському Су-30, – Ігнат

МіГ-29 і Су-30 порівняння

Речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат порівняв МіГ-29 та російський Су-30. На його думку, Україна значно поступається російським окупантам у військовій авіації.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “Ми-Україна” 30 березня.

За його словами, вищу вальна авіація є частиною ППО, яка може перехоплювати ворожі цілі.

“Міг-29 залишився в четвертому покоління у 70-80 роках. А літак F-16 чи інші літаки цієї серії пройшли декілька етапів глибокої модернізації. Замінено бортове обладнання, замінено бортову радіолокаційну станцію, додано сучасне високоточне озброєння, яке працює разом з тим радаром та іншими компонентами літака. Це потужна робота, тому їх називають “чотири покоління плюс”. МіГ-29 залишився у Радянському Союзі і має ракети Р-27 і протистояти сьогодні російському Су-30, на жаль, не є можливим. Льотчики робили нереальні речі, коли летіли двоє на 10 літаків, відтісняючи росіян під наші системи ППО, тому вдавалося знищувати окупантів у перші тижні війни”, – розповів він.

Ігнат зауважив, що ворог має перевагу у небі і так воювати далі не можна. Тому зараз прикута увага щодо надання Україні сучасних літаків.

Порівняння української авіації з російською

Нагадаємо, раніше речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат порівняв українську авіацію з російською.

“Простими словами, наш МіГ-29 проти російського літака Су-30, який модернізований від Су-27, – це теж саме, що ви сидітимете в окопі з пістолетом Макарова, а вони – з автоматом або з кулеметом у 200 метрах. Ось це власне, якщо порівняти так приблизно за технологіями. І плюс у них ще три кулемети, а у вас – один пістолет. Ви можете теоретично їм протистояти: десь спробувати підповзти, перестріляти їх тощо”, – порівняв Ігнат.

За його словами, у забезпеченні контролю над повітряним простором ключову роль відіграють кількість озброєння та наявні технології.

Тому Україні потрібні такі літаки, як F-16, адже вони пройшли етапи глибокої модернізації, які можуть на рівні протистояти ворогові в повітрі та завдавати високоточних далекобійних ударів, додав Ігнат.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, за добу окупанти 45 разів обстріляли Херсонщину, є загиблий.

Головне