У росії слідом за Будановим заочно заарештували розслідувача Bellingcat Грозєва

У Москві заочно заарештували розслідувача Bellingcat Христо Грозєва. Відповідне рішення ухвалив Лефортовський районний суд, пишуть росЗМІ.

Грозєва у рф звинувачують у незаконному перетині кордону.

На засіданні суду з обрання запобіжного заходу журналістові була присутня адвокат Грозєва Вероніка Полякова. Вона наголосила, що не може розкривати деталі справи через підписку про нерозголошення даних слідства.

При цьому Полякова зазначила, що Грозєву у рф загрожує два роки арешту. 

Реакція Грозєва на заочний арешт в рф

Розслідувач Bellingcat Христо Грозєв вже відреагував на рішення московського суду. Журналіст був небагатослівний і просто процитував одного зі своїх колег.

“Чому б їм просто не отруїти нас заочно і покінчити з цим”, – зазначив Грозєв.

Нагадаємо, раніше росія звинуватиля Христо Грозєва у співпраці з українською розвідкою для викрадення військового літака рф. Розслідувач, зі свого боку, заявляв, що він разом з іншими журналістами Bellingcat проводив розслідування про спроби фсб рф та української розвідки обдурити один одного. Наприкінці минулого року Грозєва оголосили у розшук в росії.

Як повідомляли “Ми-Україна”, cуд у росії заочно заарештував начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова у справі про “теракт” на Керченському мосту. Його планують оголосити в міжнародний розшук. Кирило Буданов іронічно відреагував на таке рішення російського суду і пообіцяв працювати ще краще над протидією загарбникам.

Головне