У Парижі хвиля протестів проти підвищення пенсійного віку переросла у сутички та арешти (ВІДЕО)

Протести у Франції, які тривають в країні близько двох місяців, не лише не стихли, а й набрали обертів. Напередодні, 16 березня, вони переросли у сутички з правоохоронцями та затримання мітингувальників, пише Force-Ouvriere. 

Річ у тому, що вчора прем’єрка Елізабет Борн оголосила про ухвалення пенсійної реформи без фінального голосування у Національній асамблеї. Вона розповіла, що поетапне підвищення пенсійного віку стартує цьогоріч у вересні та завершиться до 2030 року. 

Після цього сотні людей вийшли на вулиці міст Франції з вимогою відставки прем’єр-міністра та інших урядовців.

На вулицях горіли машини, сміття, шини, барикади. У правоохоронців, які намагалися розігнати учасників протестів сльозогінним газом та водометами, летіли яйця та інші предмети. Без сутичок також не обійшлося. Відомо про щонайменше 217 затриманих мітингувальників.

Нагадаємо, через протести у Франції у Парижі на вулицях назбиралось понад 7 тис. тонн сміття. Вже майже тиждень проти пенсійної реформи бастують прибиральники. Так само на околицях столиці зупинили свою роботу сміттєспалювальні заводи.

В МВС Франції доручили очільнику столичної поліції змусити прибиральників повернутись до роботи. Однак в процес втрутилась мерія Парижу. Там заявили, що будь-які спроби змусити прибиральників відновити роботу будуть розцінені “як посягання на конституційне право на страйк”. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, тропічний циклон “Фредді” забрав життя понад 400 людей у Малаві, Мозамбіку та Мадагаскарі з того моменту, як він вперше обрушився на Африку наприкінці лютого, а потім повернувся туди ж минулими вихідними.

Головне