У Києво-Печерській Лаврі проживало близько 1500 осіб, лише 20 з них вже втекли, – експерт

До виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври у ній проживало приблизно 1500 осіб, близько 20 з них вже втекли. Про це розповів кандидат політичних наук та релігієзнавець Андрій Ковальов в ефірі “Ми-Україна”.

“У Києво-Печерській Лаврі є 228 монахів московського патріархату. Загалом з обслуговуючим персоналом та семінаристами там десь близько 1 500 людей проживало на території Києво-Печерської Лаври. Потрібно пояснити, що взагалі від часу отримання Томосу уже в принципі з Лаври втекло близько 20 монахів. Просто ці монахи не мали куди тікати, вони просто виходили з московського патріархату. Вони не могли залишитися в Лаврі, тому що там була тоталітарна система, побудована за 30 років. Точніше сказати з 1994 року митрополитом Павлом”, – розповів Ковальов.

Нагадаємо, 10 березня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня. Таке рішення було ухвалено з низки причин. Зокрема, священнослужителі УПЦ МП порушили безліч норм користування святинею. А саме розміщення на території святині сторонніх юридичних осіб, порушення під час реставрації та зведення новобудов. 

Як повідомляли “Ми-Україна”, управління майном Києво-Печерської лаври офіційно перейшло до держави. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів.

Раніше стало відом, що Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” другий день поспіль не змогла розпочати роботу через перешкоджання УПЦ МП.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…