У Чилі вперше виявили пташиний грип у людини 

Перший випадок пташиного грипу у людини виявили у Чилі. Як пише Reuters, інфікованим виявися 53-річний чоловік. Попри тяжкі симптоми, які у нього спостерігаються, лікарі характеризують його стан як стабільний. 

Наразі уповноважені органи взялись за вивчення джерела зараження та виявлення осіб, які мали контакт з інфікованим. 

По випадки зараження диких тварин у Чилі стали говорити ще наприкінці 2022 року. Аналогічні випадки також фіксуються в Аргентині. В Еквадорі у 2023 році було підтверджено перший випадок передачі грипу людини 9-річній дівчинці.

Нагадаємо, низка провідних світових компаній-виробників вакцин заявила про готовність за лічені місяці виготовити сотні мільйонів доз щеплення від пташиного грипу для людей. Їх виробництво розпочнеться одразу за умови перетинання гострою інфекційною вірусною хворобою видового бар’єра.

Пташиний грип – це вірусне захворювання, що вражає домашню і дику птицю. Також захворіти можуть свині, коні, миші, кішки, собаки та людина. Летальність складає близько 56%. Інфікуватися можна через корми, яйця, тушки загиблих і вбитих птахів, перо, екскременти, інвентар тощо.

Зараження людини вперше було зафіксоване в Гонконгу 1997 року .Тоді в цілому захворіло 18 людей, 6 померли. У них було виявлено підтип вірусу — H5N1, передача відбулась від птахів людині. 

Як писав “Мм-Україна”, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) змінила рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусного захворювання, поділивши тих, хто може потребувати щеплення на три групи.

Головне

Війна не лише консолідувала українське суспільство проти рашистських окупантів, але й стала однією з причин збільшення кількості шахрайств. Як захиститися від шахраїв і зберегти свої гроші — у матеріалі “Ми-Україна”.