Звільнено керівника Генштабу ЗСУ Сергія Шапталу, - Зеленський

Звільнено керівника Генштабу ЗСУ Сергія Шапталу, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у п'ятницю, 9 лютого, звільнив керівника Генерального штабу Збройних сил України Сергія Шапталу.

Про це глава держав заявив під час щоденного вечірнього відеозвернення у своєму Telegram-каналі. За словами президента, новим начальником Генштабу було призначено генерал-майора Анатолія Баргилевича, який командував Силами територіальної оборони ЗСУ. 

Крім того, як наголосив Зеленський, сьогодні він проводив наради з командуванням Сил безпеки. Він висловив подяку Сергію Шапталі за службу.

Також йому стало відомо, що новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вже визначив нових заступників. За словами Володимира Зеленського, Укази щодо їх призначення він підпише найближчим часом. Новий Головком вже провів розмови з партнерами, серед яких Німеччина, Франція та Сполучені Штати.

Наразі офіційних Указів щодо нових призначень немає на сайті Офісу президента України.

Нагадаємо, на сайті Офісу президента 8 лютого з'явились офіційні Укази, згідно з якими Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України та призначив натомість Олександра Сирського. Перед призначенням Сирського його також звільнили з посади командувача Сухопутних військ ЗСУ.

 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський присвоїв колишньому Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та керівнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову звання Героя України. "Золота Зірка" - це найвищий ступінь відзнаки в Україні, що надається за здійснення визначного геройського вчинку.

Головне