ЗСУ на півдні намагаються розчистити від окупантів 20-30 кілометрову зону, - Гуменюк

ЗСУ на півдні намагаються розчистити від окупантів 20-30 кілометрову зону, - Гуменюк

У рамках контрбатарейної боротьби Сили оборони півдня наразі намагаються зачистити від російських окупантів 20-30 кілометрову зону на лівому березі Дніпра.

Про це повідомила керівниця об’єднаного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону. За її словами, наразі ЗСУ працюють над тим, щоб ворог відчував нашу присутність і тиск. Саме для того 20-30 кілометрову смугу на лівому березі річки Дніпро зачищають.

"Це досить непроста робота і ускладнюється вона тим, що ворог став ховається за мирними мешканцями, намагаючись переховувати свої підрозділи і своє базування техніки в дворах місцевих мешканців, за житловими будинками", - пояснила вона.

Гуменюк також додала, що робота все одно має результат. Можна відстежити, що обстріли з боку Кінбурнської коси суттєво поменшали. Українськими військовими було вражено пункт постачання і складування боєприпасів.

"Зараз вони не мають потужної підтримки, і навіть пересування суходолом для них ускладнено, оскільки ми намагаємося тримати під вогневим контролем саме той перешийок, який пов’язує материкову частину Лівобережжя з півостровом Кінбурнська коса", - додала керівниця прес-центру.

За словами Гуменюк, Сили оборони намагаються зменшити натиск ворожого вогню по Дніпробузькому лиману і протилежним громадам. Мова йде про Очаківську і Куцурубську громади Миколаївщини.

Гуменюк також зазначила, що ворог продовжує вишукувати позиції і точки на Херсонщині, ховаючись за мирним населенням Лівобережжя. Продовжуються також обстріли Херсона і його передмістя.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова українського Центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан розповів, що окупанти розуміють, що їм не вдається захопити місто Бахмут, тому вони почали маневри на півночі та півдні.

Головне